• Stadnina Rumak  - Mistrzyni 2013
  • Agroturystyka Jazda Konna  - Zapraszamy
  • Obozy konne Rumak

Artykuły

Letnie Obozy Konne

     

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież w wieku szkolnym na letnie obozy jeździeckie.W tegorocznej ofercie mamy do zaoferowania turnusy 14-to dniowe oraz 7-dniowe

 

 Obóz jeździecki MIDI ( dziennie 1 godz lek. jazdy ,30 min zajęć teoretyczno -praktycznych,realizacja programu rekreacyjno-rozrywkowego,pełne wyżywienie ,zakwaterowanie,opieka wychowawcza,ubezpieczenie PZU) -cena 1990zł(14dni) 1190zł(7 dni)

 

 

Obóz jeździecki MAXI (dziennie 2 godz lek. jazdy ,1h zajęć teoretyczno-praktycznych,realizacja programu rekreacyjno-rozrywkowego,pełne wyżywienie,zakwaterowanie,opieka wychowawcza,ubezpieczenie PZU)-cena 2490zł(14 dni) 1390zł (7 dni)

 

 

Obóz jeździecki SPORT (dziennie 1h jazdy sportowej,1 godz lek jazdy rekreacyjnej,1h zajęć teoretyczno praktycznych,realizacja programu rekreacyjno-rozrywkowego,pełne wyżywienie,zakwaterowanie,opieka wychowawcza,ubezpieczenie PZU)-cena 2990zł (14 dni), nie ma opcji 7 dniowej.

Uczestnicy obozów jeździeckich zakwaterowani bedą w bardzo ładnych drewnianych domkach letniskowych z pełnym węzłem sanitarnym oraz w pokojach pensjonatu, również z pełnym węzłem sanitarnym. Z reguły młodsze dzieci kwaterujemy w pensjonacie ,starsze w domkach.

 

 

 Przedłużamy PROMOCJE,CENY Z LATO 2018 ROKU DO 31.05.2019. ZAREZERWUJ WARTO !!!!

OD 2018 ROKU NIE ORGANIZUJEMY TZW.OBOZÓW MASOWYCH WIEC ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA 

Dodatkowo oprócz promocji obowiązuje rabat dla uczestnikow z poprzednich lat 100 zł za obóz 14 dniowy  i 50 zł za 7 dniowy !!!

 

 Wszystkie turnusy rozpoczynają sie w niedzielę ,przyjazd,zakwaterowanie w godz 10-13.00 ,a kończą w sobotę o godz 13.30 -odbiór dzieci.

                 Terminy Lato 2019  Uwaga ceny promocyjne z 2018r  obowiązują tylko do 31.05.2019

 

Turnus I  23.06.-06.07.2019 (14 dni)    Rezerwuj on-line  

 

Turnus II  07.07.-20.07.2019 (14 dni)  Rezerwuj on-line  

         

Turnus III 21.07.03.08.2019 (14 dni)   Rezerwuj on-line 

 

Turnus IV 04.08.-17.08.2018 (14 dni)   Rezerwuj on-line                                                                                                                                                                                                             

Turnus V  w przygotowaniu      Rezerwuj on-line 

    

Pobyty 7 dniowe prosze rezerwować na  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   lub sms tel 504224261 . Pobyty 7 dniowe od niedzieli do soboty.

 

Obóz jest zgłoszony i zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty ;

                                                                                                    

                                                                        

 

                                                                                                          

  Jak zarezerwować miejsce na turnusie jeździeckim w Branicy.

Rezerwujemy za pomocą formularza on-line klikajac na Rezerwuj on-line przy wybranym przez siebie terminie .Następnie wypełniamy formularz i wysyłamy(prosimy precyzyjnie wypełnić pole wybór opcji obozu).W ciągu 24 godzin otrzymają Państwo E-maila zwrotnego z potwierdzeniem i dalszą instrukcją.Należy również pobrać Kartę Kwalifikacyjną Uczestnika(do pobrania na dole strony) ,starannie , czytelnie ją wypełnić i przywieść ze sobą na obóz. 

 UWAGA !  Każdy uczestnik obozu obowiązkowo powinien być wyposażony we własny kask do jazdy konnej,buty z gładką podeszwą oraz wygodne spodnie do jazdy konnej.Kamizelka ochronna zalecana,ale nie obowiązkowa.

   Zajęcia z jazdy konnej odbywać się bedą w grupach dostosowanych do poziomu i umiejętności uczestników.

 

  • Grupa zerowa - nauka od samego początku z dużą asekuracją kadry instuktorskiej dla tych, którzy jeszcze nigdy nie dosiadali koni lub dosiadali sporadycznie i nie znają zasad samodzielnego prowadzenia konia i poruszania się na ujeżdżalni.
  • Grupa początkujaca - nauka jazdy w zastępie i indywidualnie, zasady poruszania się na ujeżdżalni, nauka prawidłowego używania pomocy jeździeckich, doskonalenie równowagi, nauka prawidłowego dosiadu. zajecia z zakresu prawidłowej pielegnacji i obchodzenia się z koniem, nauka siodłania, kiełznania, przygotowania koni do jazdy. Jazda stepem i kłusem na ujeżdżalni i w terenie.
  • Grupa średniozaawansowana - jazda w zastępie, doskonalenie równowagi, nauka i doskonalenie prawidłowego używania pomocy jeździeckich, nauka figur i elementów ujeżdzeniowych, wyjazdy w teren. Zajęcia z zakresu obchodzenia się z koniem, pielegnacji, czyszczenia oraz nauka lub doskonalenie prawidłowego siodłania, kiełznania, przygotowania koni do jazdy. Jazda stępem, kłusem, początki galopu.
  • Grupa zaawansowana - jazda w zastępach i indywidualnie. Doskonalenie równowagi własnej i równowagi konia, doskonalenie umiejętności prawidłowego używania pomocy jeździeckich, doskonalenie i nauka nowych figur i elementów ujeżdżeniowych, nauka i doskonalenie skoków przez przeszkody na poziomie podstawowym, jazda w terenie. Zajecia z zasad bezpieczeństwa, obsługi i pielęgnacji koni. Grupa dla osób pewnie poruszających się w trzech podstawowych chodach konia.
  • Grupa zaawansowana  o profilu sportowym -( tylko opcja 14 dniowa) przeznaczona dla osób swobodnie poruszających się we wszystkich chodach konia, trenujących w ciagu roku szkolnego jazdę konną połaczoną ze skokami przez przeszkody, biorących lub planujących udział w zawodach sportowych. Posiadających min brązową odznakę jeździecką. Zajęcia będą prowadzone pod kątem rozwijania i udoskonalania jazdy w kierunku skokowym. Treningi będą bardzo intensywne, dostosowane i ukierunkowane indywidualnie do każdego uczestnika tak aby w jak najwyższym stopniu podnieść jego umiejetnosci wyeliminowa popełniane blędy, jak również wytyczyć i opracować plan treningowy do realizacji po zakończeniu obozu. Treningi bedą prowadzone w bardzo małych grupach treningowych (do 4 osób max) pod katem poszczególnych elementow techniki skoków,gimnastyki jak również jazdy w parkurze, prowadzenie konia w dytansie i w zakretach, utrzymanie odpowiedniego rytmu i tempa, prawidłowego używania pomocy i wielu innych ciekawych i przydatnych praktyczych informacji i wskazowek. Przewidujemy także filmowanie poszczególnych elementow treningu celem poźnieszego omówienia przed ekranem telewizyjnym. Do dyspozycji uczestników bedą udostępnione bardzo dobrze wyszkolone konie i kuce sportowe dla najmłodszych. Zapraszamy również uczestnikow z własnymi końmi. Ponieważ na grupę sportową nie posiadamy zbyt wielu miejsc o przyjeciu do niej decydować będzie kolejność zgłoszeń .

 

 Zajęcia we wszyskich grupach prowadzone są w sposób umożliwiąjacy każdemu uczestnikowi rozwinięcie swoich umiejętności jeździeckich w bezpieczny i optymalny dla niego sposob. Podczas prowadzenia zajęć z jazdy konnej zwracamy szczególną uwagę na dobro jeźdźca, ale również na dobro koni, ich zdrowie i bezpieczenstwo. Obóz konny ma na celu naukę, doskonalenie umiejętności jeździeckich, ale też stawiamy sobie za cel nauczenie młodych adeptow jeździectwa szacunku oraz zrozumienia dla tych przepięknych a jednoczesnie bardzo wrażliwych zwierząt, jakimi są konie. Każdy uczestnik będzie brał udział w dyżurach w stajni, gdzie nauczy się karmić konie i dbać o czystość i porządek.

 

 Do zajęć z jazdy posiadamy 32 dobrze wyszkolone, spokojne konie rasy sp, wielkopolskiej huculskiej oraz kuce wierzchowe. Jazda w tenie odbywa się po przepięknym lesie, specjalnie wytyczonymi i dobrze przygotowanymi trasami konnymi. Do jazdy na miejscu mamy dwa piaszczyste i jeden trawiasty plac, w tym jeden z przeszkodami. W razie niepogody posiadamy dwie kryte hale do jazdy.

 

 Na wakacjach jezdzieckich w stadninie w Branicy uczestnicy przebywaja pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i wychowawczej, która po zajęciach z końmi ma do zaproponowania ciekawy program rekreacyjno-rozrywkowy. Są organizowane różnego rodzaju konkursy, gry sportowe i zrecznosciowe, zabawy w terenie, przejazdy tramwajem konnym, bryczką. Oczywiscie ogniska z kiełbaską w atmosferze ciekawych pogawędek o koniach. Mini dyskoteki, wyjścia nad wodę . W programie obozu jest też wyświetlanie filmów szkoleniowych o tematyce konnej. W każdą niedzielę obchodzimy dzień konia. W tym dniu konie odpoczywają i odpreżają się po ciężkiej pracy, a uczestnicy w sposób szczególny dbaja o i ich czystość i dobre samopoczucie, jeżeli pogoda pozwala kąpiemy konie, wyprowadzamy je na uwiązach na popasanie na zielonym pastwisku. Po takim dniu konie chętnie wracają do pracy, są w niej bardziej posłuszne, bardziej żwawe a i jeźdźcom jeździ się na nich jeszcze lepiej.

 

                                                    Dla każdego uczestnika obozu przewidujemy  do 2 godzin  z jazdy konnej dziennie(w zależności od wyboru opcji obozu)+1 godz zajęć w stajni teoretyczno praktyczna (oprócz grupy zerowej, poniewaz zajecia w tej grupie wymagaja od instruktorow bardzo dużej asekuracji i bardzo specyficznego indywidualnego nauczania na tym etapie a od ucznia sporego wysiłku fizycznego i psychicznego uczestnicy tej grupy bedą zaczynali od 2 lekcji dziennie trwajacych do 30 min każda+ 1 godz lekcyjna zajęć w stajni teoretyczno-praktyczna.  W miarę postępów lekcje będą stopniowo wydłużane i ten system szkolenia, sprawdzony przez nas, zapewni uczestnikom bezpieczną i bardzo skuteczną naukę jazdy).  Pełne przepyszne całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w komfortowych, bardzo ładnych domkach letniskowych z łazienkami i tarasem oraz w pensjonacie w pokojach 3-5 osobowych z pełnym wezłem sanitarnym, opiekę instruktorską i wychowawczą (zajecia z jazdy konnej prowadzone będę przez trzech instruktorów na trzech niezależnych placach treningowych w grupach od pieciu do ośmiu osób) opieka wychowawcza, ubezpieczenie uczestników PZU, realizację programu rekreacyjno-rozrywkowego, moc niezapomnianych wrażeń i mile spędzony czas. Zachęcamy wszystkich chętnych do w miarę szybkiego rezerwowania miejsc, gdyż nasze obozy ciesza się dużą popularnościa i zainteresowaniem. Informujemy również, szczególnie uczestników z poprzednich lat że rozbudowaliśmy nasza bazę noclegową co gwarantuje komfort w zakwaterowaniu. Przewidziany wiek uczestników obozu od 10 roku życia. Możliwe jest przyjecie młodszych dzieci -warunki do ustalenia tel. z organizatorami.

 Pobierz Kartę Kwalifikacyjną Uczestnika (na dole strony)                                 (Wypełnioną i podpisaną kartę przywozimy ze sobą na obóz)

 Wystawiamy wszelkie potrzebne zaświadczenia i rachunki dla zakładów pracy. 

DOJAZD NA OBÓZ WE WŁASNYM ZAKRESIE.

 

Pobierz Kartę zgłoszeniową(pdf) >>

Agroturystyka Rumak Kujawsko-Pomorskie

Agroturystyka Rumak Aktualności

Agroturystyka Rumak Obozy Konne

Agroturystyka Rumak Letnie Obozy Konne

Agroturystyka Rumak Zimowe Obozy Konne

Agroturystyka Rumak O nas

Agroturystyka Rumak Multimedia

Agroturystyka Rumak Galeria

Agroturystyka Rumak Zakwaterowanie

Agroturystyka Rumak Kontakt

Agroturystyka Rumak Hodowla Koni

Agroturystyka Rumak Rezerwacja

Ta strona wykorzystuje pliki cookies – małe pliki tekstowe, które są umieszczone na komputerze, aby pomóc stronie zapewnić lepsze doświadczenie dla użytkownika. Czytaj więcej...